Pobierz bezpłatny e-book
Kontynent Kobiet

Porady

Naglące nietrzymanie moczu

Przyjrzyjmy się bliżej naglącemu nietrzymaniu moczu.

Więcej

Zaparcia a nietrzymanie moczu

Zaparcia to zaburzenie funkcji jelit, które obok biegunek stanowi jedne z najczęstszych zaburzeń przewodu pokarmowego występujących w społeczeństwach cywilizowanych. 

Więcej

Sposoby na wyciszenie pęcherza nadreaktywnego

Problem pęcherza nadreaktywnego zawiera w sobie cztery podstawowe komponenty: częstomocz, parcia naglące, naglące nietrzymanie moczu, nykturia.

Więcej

Specjaliści od nietrzymania moczu

Ginekolog, urolog czy też urofizjoterapeuta? Nietrzymanie moczu ma bardzo różne przyczyny i różne sposoby leczenia. Jak przygotować się do wizyty u lekarza? O co spyta urolog?

Więcej

Ochrona przy nietrzymaniu moczu

Wiele kobiet po zaobserwowaniu u siebie objawów nietrzymania moczu odruchowo sięga po podpaski.

Więcej

Dieta przy nietrzymaniu moczu

Jednym z najczęstszych czynników nasilających inkontynencję jest nadwaga. Tkanka tłuszczowa, szczególnie na brzuchu, naciska na pęcherz moczowy i obciąża mięśnie.

Więcej

Jak prawidłowo funkcjonuje pęcherz?

Popuszczanie, nietrzymanie moczu, mimowolne sikanie, gubienie moczu – to określenia bardzo powszechnej dolegliwości, wokół której niesłusznie narosło wiele przemilczeń i niejasności.

Więcej

Rodzaje nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest objawem, a jego przyczyny mogą być różne. Odpowiedzialne za dolegliwości są przede wszystkim pęcherz oraz mięśnie dna miednicy. To, w jaki sposób nie spełniają swoich funkcji, pomoże określić rodzaj nietrzymania moczu.

Więcej

Co nam nie służy?

Nadmiernie wciąganie brzucha sprawia, że w jamie brzucha wzrasta ciśnienie, co obciąża dno miednicy.

Więcej

Zabiegi i formy leczenia nietrzymania moczu

Niezależnie od rodzaju nietrzymania moczu, według rekomendacji ginekologicznych i urologicznych, pierwszym krokiem jest aleczenie zachowawcze.

Więcej

Mięśnie dna miednicy

Mięśnie dna miednicy, do których odnosić się będziemy w wielu punktach naszego poradnika, mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia oraz jakości życia.

Więcej