Pobierz bezpłatny e-book
Kontynent Kobiet

Konferencja

W ramach projektu Kontynent Kobiet, 7 czerwca 2025 w Toruniu odbędzie się trzecia już konferencja.

Dla kogo?

  • fizjoterapeutów uroginekologicznych
  • położnych
  • dla każdego kto chce pogłębić swoją wiedzę z tej tematyki

O czym będziemy rozmawiac?

Podczas tegorocznej konferencji będziemy poruszać się wokół tematów zdrowia intymnego kobiet i zaburzeń w obszarze miednicy mniejszej. Zagadnienia, które będziemy omawiać to m.in.:

  • uroginekologiczne konsekwencje leczenia onkologicznego,
  • najnowsze metody leczenia NTM,
  • zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej a problemy z układem moczowym,
  • uroonkologia i problemy z układem moczowym u mężczyzn,
  • NTM podczas aktywności fizycznej,
  • małoinwazyjne zabiegi,
  • najefektywniejsze treningi w kontekście ćwiczeń dna miednicy u osób z NTM,
  • co działa a ci nie w treningu dna miednicy,
  • fizjoterapia w problemach urologicznych u dzieci,
  • neurologiczne dysfunkcje układu moczowego,
  • niewydolność żylna miednicy.



Opłaty:

Opłata za udział w Wydarzeniu (wykłady, przerwy kawowe, lunch, certyfikat):

260 zł w przypadku rejestracji do dnia 15.03.2024 r.

310 zł w przypadku rejestracji w dniach 16.03.2024 - 24.05.2024 r.


Po zakończeniu konferencji zapraszamy na wspólną kolację na Starym Mieście w Toruniu, gdzie będzie można kontynuować inspirujące rozmowy i wymienić się doświadczeniami.

Koszt udziału w kolacji - 120 zł


Ilość miejsc jest ograniczona.

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszą konferencją! Liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania i niestety wyczerpaliśmy pulę dostępnych miejsc.

Jeśli nadal jesteście zainteresowani udziałem, zapraszamy do zapisania się na listę rezerwową poprzez formularz. W przypadku zwolnienia się miejsc, będziemy kontaktować się z Państwem w kolejności zgłoszeń.

Zapisz się na listę rezerwową

Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z innymi specjalistami z tej dziedziny.

Obejrzyj wideorelację z poprzedniej edycji



Będziemy sukcesywnie publikować listę prelegentów





Prelegenci:

Temat: Uroginekologiczne konsekwencje leczenia onkologicznego a rola fizjoterapii

dr n. med. Anita Sikora - Szubert

Mgr fizjoterapii, mgr psychologii i psychoonkolog. Certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna PTUG II. Jej zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają się na fizjoterapii w ginekologii i położnictwie, fizjoterapii w uroginekologii oraz onkologii i medycynie paliatywnej.

Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów magisterskich Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia - specjalność psychologia zdrowia i kliniczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Pracownik dydaktyczny Kliniki Patologii Ciąży I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki na kierunku fizjoterapia.

Prowadzi autorskie warsztaty i szkolenia dla specjalistów - fizjoterapeutów, położnych, doul, trenerów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i psychologii oraz cykliczne grupowe spotkania dla kobiet w ciąży i po porodzie dotyczące fizjoterapii uroginekologicznej i wsparcia psychologicznego w trudach związanych z prokreacją i macierzyństwem. Nieustannie podnosi swój warsztat jako psycholog - psychoonkolog uczestnicząc w spotkaniach superwizyjnych, konferencjach i spotkaniach z zakresu psychologii i psychoonkologii.

Właścicielka Fizjo Psyche Intima dr n. med. Anita Sikora - Szubert.

www: fizjo-psyche-intima.com | | fb

Temat: Fizjoterapia w uroonkologi mężczyzn

Kinga Religa-Popiołek

Fizjoterapeutka rozwijająca swoje umiejętności w zakresie urologii oraz uroginekologii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, redaktor działu „Rehabilitacja Urologiczna” w czasopiśmie naukowym „Przegląd Urologiczny”, wiceprezes Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti”.

Specjalizuje się m.in. w fizjoterapii nietrzymania moczu u mężczyzn po radykalnej prostatektomii oraz nietrzymania moczu, zespołu pęcherza nadreaktywnego i obniżenia narządów miednicy mniejszej u kobiet.

Temat: Fizjoterapia w problemach urologicznych u dzieci

Aleksandra Chomińska

Dyplomowana terapeutka uroginekologiczna Międzynarodowej Szkoły EIRPP oraz polskiej PTUiG.

Certyfikowany Terapeuta Bobath, FITS, TCK, Guillarme, PNF. Pracuję w gabinecie w Lubinie woj dolnośląskie z Kobietami, Mężczyznami i Dziećmi. Prowadzę warsztaty dla Fizjoterapeutów.

www: chominska.com

Temat: Zaburzenia uroginekologiczne u pacjentów neurologicznych. Wyzwania w rehabilitacji.

Joanna Tokarska

Fizjoterapeutka specjalizująca się w rehabilitacji neurologicznej i neurogeriatrii. Instruktorka i wykładowczyni prowadząca szkolenia dla fizjoterapeutów w zakresie terapii pacjentów po udarze mózgu, chorobie Parkinsona oraz innych schorzeniach neurologicznych. Członkini Komitetu Naukowego Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Autorka kursów i webinarów edukacyjnych, a także prelegentka na konferencjach naukowych. W swojej pracy łączy podejście oparte na dowodach naukowych z praktycznym doświadczeniem klinicznym. Zajmuje się również popularyzacją wiedzy wśród fizjoterapeutów – prowadzi podcast oraz profile w mediach społecznościowych pod nazwą „Fizjopozytywni®”.

Szczególnie interesuje się terapią kończyny górnej i dolnej po udarze, neuroplastycznością oraz wpływem aktywności fizycznej na funkcje poznawcze i jakość życia pacjentów neurologicznych.

Szkolenia | Podcast | YouTube| Blog

Temat: Niewydolność żył miednicy mniejszej

Profesor CMKP , dr hab. n. med. Łukasz Paluch

Od lat zajmuje się leczeniem niewydolności żylnej. Właściciel Instytutu Dopplera. Wykonał ponad 20 tys. badań diagnostycznych oraz około 10 tys. różnego typu zabiegów usuwania niewydolnych naczyń żylnych (w tym ponad 4 tys. zabiegów ablacji laserowej). Posiada największe doświadczenie w Polsce z użycia lasera radialnego (neolaser) o długości fali 1470 oraz 1940 nm. Jako pierwszy lekarz w Polsce wykorzystał laser o długości 1940 nm.

Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, równolegle studiował na Uniwersytecie Medycznym w Grenadzie (Hiszpania) oraz Uniwersytecie Medycznym w Lizbonie (Portugalia). Po zakończeniu studiów odbył szkolenie z zakresu flebologii w Niemczech w Szpitalu Uniwersyteckim w Greifswaldzie pod okiem prof. Michela Jungera. Po powrocie do Polski w 2013 r. kontynuował naukę w ramach specjalizacji z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej. W trakcie szkolenia kształcił się z zakresu diagnostyki oraz wewnątrznaczyniowego leczenia naczyń żylnych pod okiem konsultanta krajowego prof. Jerzego Waleckiego. W 2017 r obronił z wyróżnieniem pracę doktorską z zakresu patologii naczyń żylnych. Po otrzymaniu tytułu doktora nauk medycznych kontynuował działalność naukową i w 2020 r. ukończył przewód habilitacyjny publikując pracę m.in. z zakresu nowoczesnych metod diagnostyki niewydolności żylnej. W tym samym roku otrzymał tytuł Profesora CMKP. Od początku kariery medycznej intensywnie szkolił się w najlepszych światowych ośrodkach flebologicznych. Zdobywał wiedzę w między innymi w Londynie , Genui, Rydze, Ankarze. Praktykował pod okiem tak znamienitych autorytetów jak np. Prof. Uldis Maurins.

Regularnie prezentuje swoje dokonania na polskich i światowych kongresach naukowych. Prowadzi również prace badawcze z zakresu niewydolności żylnej. Czasopismo PRS uznało jedną z jego prac najlepszą pracą roku 2019 na świecie.

Laureat grantów Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Członek Profesorskiej Rady Ekspertów Naczelnej Izby Lekarskiej.

Temat: Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej a problemy z układem moczowym u kobiet.

Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska

Ginekolożka, specjalistka w zakresie ginekologii regeneracyjnej oraz medycyny estetycznej. Jest współzałożycielką Fundacji Jeszcze, właścicielką Kliniki Estebelle oraz aktywną prelegentką na krajowych i międzynarodowych kongresach medycznych.

Ukończyła studia doktoranckie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, zdobywając wyróżnienie za pracę doktorską w 2011 roku. Dodatkowo, odbyła stypendium naukowe w szpitalu uniwersyteckim w Madrycie. Jako autorka e-booka „Jej wysokość Wagina”, podejmuje ważne tematy w zakresie zdrowia intymnego i edukacji ginekologicznej. W 2023 roku została wyróżniona przez magazyn Forbes Woman i znalazła się na liście 100 edukatorów seksualnych w Polsce.

Dr Nalewczyńska jest również liderką w edukacji medycznej, prowadząc szkolenia z ginekologii oraz medycyny estetycznej, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Jej działalność dydaktyczna skupia się na promowaniu zdrowia kobiet oraz podnoszeniu jakości opieki zdrowotnej. Założycielka Fundacji Jeszcze, której misją jest wsparcie kobiet w dostępie do antykoncepcji, edukacji ginekologicznej oraz walka z ubóstwem menstruacyjnym. Fundacja prowadzi liczne działania edukacyjne oraz wspiera lokalne inicjatywy.

W swojej praktyce zawodowej, Dr Nalewczyńska łączy profesjonalizm z empatią, traktując każdą pacjentkę indywidualnie i tworząc atmosferę zaufania oraz bezpieczeństwa.

Temat: Nietrzymanie moczu podczas aktywności fizycznej - problem funkcjonalny czy choroba?

mgr Małgorzata Włodarczyk

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, trenerka, edukatorka, (współ)twórczyni pierwszej aplikacji dbającej o kobiece zdrowie WomanUp

Temat: Dlaczego Polki tak rzadko leczą nietrzymanie moczu i co możemy z tym zrobić?

dr szt. film. Agnieszka Szuścik-Zięba

Edukatorka ginekologiczna i profilaktyczna, ekspertka patient experience, autorka książki „GinekoLOGICZNIE”, wykładowczyni GUMed, UAFM i ASP Kraków. Szkoleniowczyni Rak’n’Roll, ekspertka SEXEDPL. Prelegentka TEDx, jedna z 50 Śmiałych „Wysokich Obcasów”, laureatka Ofeminin Influence Awards 2023 oraz Year on TikTok 2024, wyróżniona w konkursie „Lider pacjentocentryzmu” Nagrody im. Ewy Borek, absolwentka programu Open World (na zaproszenie Kongresu poznawała patient experience w USA), jedna ze 100 osób wspierających edukację seksualną w Polsce według Forbes Women. Prowadzi Wielką Listę Ginekologów i Ginekolożek, comiesięczne samobadanie piersi live, szkolenia w firmach i na wydarzeniach. Doktor sztuk filmowych, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi i Uniwersytetu Śląskiego. Zrealizowała głośny projekt „To się nie zdarza” o swojej chorobie – raku szyjki macicy. Autorka i ambasadorka spotów, poradników, podcastów, kampanii. Wszystko, co robi, także zawodowo, robi ze swoim mężem Maciejem Szuścikiem-Ziębą.

Do zobaczenia 🙂
Zespół Kontynent Kobiet

Regulamin Konferencji

Współpraca/zamawianie materiałów

Razem możemy zdziałać więcej edukując na temat profilaktyki i leczenia nietrzymania moczu.

Mamy ogromną nadzieję, że nasze materiały Cię w tym wesprą.

Chcesz zamówić bezpłatne materiały do swojego gabinetu dla swoich pacjentek? Poradniki, próbki wkładek urologicznych?

Napisz do nas wiadomość na naszym profilu społecznościowym lub e-mail - a wyślemy Ci formularz zamówienia: kontakt@kontynentkobiet.pl

Życzymy dobrego dnia
Zespół Kontynent Kobiet

Ta strona korzysta z plików cookie

Korzystamy z danych lub plików cookies w Twojej przeglądarce, w celu personalizacji i poprawy wygody korzystania z naszej strony, analizy aktywności na stronie co pomaga wspierać nasze działania marketingowe i sprzedażowe, wyświetlania spersonalizowanych reklam w oparciu o informacje na temat Twoich zainteresowań (obejmujące Twoją aktywność na naszej stronie lub w innych witrynach) oraz Twojej lokalizacji. Poniżej możesz zmienić ustawienia przeglądarki, by blokować niektóre lub wszystkie pliki cookie.

Zapisz wybór Zatwierdź wszystko